6 March 2015

Class 1 and 1b: Preliminary 17: Judge Pauline Velten

Time Class Number for aff comps Rider Name Horse Name Q/NQ/Unaff.
8.52 1b   Gemma Cole Daisy UA
9.00 1b   Shavae Carter Velvet UA
9.07 1b   Shanice Reid Duke UA
9.14 1b   Sheneka Reid Cash UA
9.21 1b   Esmee Luckett Captain UA
9.28 1 1 Eleanor Smale Stoiber’s Black Pearl R
9.35 1b   Sophie Pettitt Silver UA
9.42 1b   Lucy Thomas Twyford Crabapple UA
9.49 1b   Nicola Benson Endymion Entrechat UA
9.56 1b   Nikki Simmons Liquorice UA
10.03 1 2 Alice Bowen Vincent R R
10.10 1 3 Lucy Thomas Twyford Crabapple R
10.17 1b   Esmee Luckett Flo UA
10.24     BREAK    
10.54 1 4 Kathryn Woods Woodstock What A Cracker R
11.01 1b   Jennifer Jenner LaBella UA
11.08 1b   Liam Cornford Notabadgirl UA
11.15 1 5 Stephanie Richards Maesmynach Independence R
11.22 1 6 Rachael Hawkins Greenbarrow Bronze King R
11.29 1 7 Charlotte Epsom Phoebe 111 O
11.36 1b   Claire Nicholson Sydenham Icarus UA
11.43 1b   Polly Hall Lascar’s Touch UA
11.50 1 8 Rachael Hawkins Sonny Boy R
11.57 1 9 Charlotte Epsom Dutch Warren O
12.04 1 10 Shona Allardyce Tristin R
           

 

Class 2 and 2b: Novice 22 : Debbie Pateman

Time Class Number Rider Name Horse Name O/R/T / UA
12.15 2b   Stephanie Richards Maesmynach Independence UA
12.22 2 8 Rachael Hawkins Sonny Boy R
12.29 2 11 Liam Cornford La Bella R
12.36 2 9 Charlotte Epsom Dutch Warren O
12.43 2b   Claire Nicholson Sydenham Icarus UA
12.50 2b   Polly Hall Lascar’s Touch UA
12.57 2 6 Rachael Hawkins Greenbarrow Bronze King R
13.05 2 7 Charlotte Epsom Phoebe 111 O
13.12 2b   Katie Swaysland Noah UA
13.19 2 12 Liam Cornford DiMaggio Chills Dino R
13.26 2b   Angela Brown Alchemists Apprentice UA
13.33 2 13 Sally Deane Musik O

 

Class 3 and 3b: Novice 37: Judge Debbie Pateman

Time Class Number Rider Name Horse Name O/R/T / UA
13.53 3 10 Shona Allardyce Tristin R
14.00 3b   Angela Brown Alchemists Apprentice UA
14.08 3 13 Sally Deane Musik O
14.16 3 14 Jennifer McElhinney Rivage Des Negres R
14.24 3 15 Sian Kendall Furnace Bright Spark O
14.32     Jade Algeo   ?

 

Class 4 and 4b: Elementary 53: Judge Debbie Lush

Time Class Number Rider Name Horse Name O/R/T / UA
14.50 4 16 Alia Collins The Watchman II R
14.58 4 17 Elizabeth Pipe Bannerfarm Lady R
15.06 4 18 Karen Mathers Waldfee O
15.14 4 15 Sian Kendall Furnace Bright Spark R
15.22          

 

Class 5 and 5b: Medium 75: Judge Debbie Lush

Time Class Number Rider Name Horse Name O/R/T / UA
15.30 5 16 Alia Collins The Watchman II R
15.38 5 18 Karen Mathers Waldfee R
15.46          

 

Class 6 and 6b PYO Advanced Medium 85 / Advanced 100: Judge Debbie Lush

Time Class Number Test Rider Name Horse Name O/R/T /
15.55 6a 19 AM 85 Charlotte Bull Fiorano R
16.02 Unaff   AM 85 Sandra Cowing Figaro UA
16.09 6a 20 AM 85 Sarah Cheetham Casting O
16.18 6b 21 Adv 100 Sandi Hoolahan Zumadya O

Categories: Sports